Coming Outdag in Ermelo

geplaatst in: Algemeen | 0

Door Lida Veenstra – Afgelopen zaterdag wapperde op veel plaatsen in Ermelo de regenboogvlag: symbool voor de LHBTI-gemeenschap dat je mag zijn wie je bent, ongeacht je (seksuele) geaardheid. Na een succesvol begin vorig jaar, was er nu grotere aandacht en zichtbaarheid voor dit thema in ons dorp. Zowel digitale als papieren media kondigden Coming Outdag aan, vergezeld van foto’s en interviews met betrokkenen. Regenboogvlaggen gaven kleur aan huizen en straten. Op sportaccommodaties zeiden FC Horst, EFC, Dindoa, Interactie (Calluna), Tennisvereniging Irminloo en de kynologenclub ‘ja’ op ons verzoek om de vlag te hijsen. Op onze ronde door het dorp om de regenboogvlag aan de man te brengen, namen winkeliers en horeca hem graag aan. En dankzij toestemming van het college van burgemeester en wethouders, kon ook op het Raadhuisplein de regenboogvlag worden gehesen. Dit werd een feestelijk moment met belangstellenden, die – onder het genot van een kopje koffie en zonneschijn – konden zien hoe drag-queen Patty Sparkle de regenboogvlag in top hees.

Progressief Ermelo, Village People en Welzijn Ermelo hebben dit in nauwe samenwerking georganiseerd. Maar zonder alle mensen in ons dorp die – op wat voor manier dan ook – hun steentje hebben bijgedragen, had het niet kunnen slagen. Dankjewel allemaal!